UZUNGÖL TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

10 Saat

Tur Türü

Günübirlik Turlar

Grup boyutu

44 kişiler

Lokasyon

Trabzon

Genel Bakış

Trabzon’un Sürmene ilçesi Kastel köyünde, 1856’da Hacı Yakupoğlu Memiş Ağa tarafından yaptırılmış olan Sürmene nin 4 km kadar doğusunda, saçaklarıyla uçmaya hazırlanan kartala benzeyen güzel bir konakla karşılaşılır ki, işte bu konak Hacı Yakupoğlu Memiş Ağa Konağı dır.

Yerleşim tarihte ilk olarak 1586 yılı kayıtlarında Rumca “Saraho” ismiyle görülmektedir. Kayıtlara göre, bölgede ilk kalıcı yerleşim 1650'li yıllardan sonradır. Müslüman olmayan 12 haneden oluşan yerleşime sonraki dönemde Müslüman halkın gelişiyle nüfus artmış ve 1876 kayıtlarında yerleşim 229 hane olarak yer almıştır. "Şerah" adıyla da tarihte anılan yerleşim Cumhuriyet’in kuruluşu sonrasında uzun yıllar Of İlçesi’ne bağlı olarak kalmıştır. Çaykara'nın ilçe olduğu 1948 yılından itibaren ise bölgenin tamamı bu ilçe sınırları içerisinde kalmaktadır. 1969 yılında kurulan Uzungöl Belediyesi, 6360 Sayılı Kanunla kapatılmıştır. Uzungöl  Trabzon'a 100 km, Çaykara'ya ise 20km uzaklıktadır. Türkiye'nin yağmur ormanlarının bulunduğu, Soğanlı ve Kaçkar Sıradağları' nın birleşim yerinde bulunmaktadır. Bol yağış ve nisbi ılıman iklimi sayesinde yılın her mevsiminde yeşildir.

Demirkapı ve Soğanlı dağlarında tespit edilmiş 60'tan fazla endemik bitki türü bulunmaktadır. Yabanı hayvan hayatı açısından da zengin bir çevre içerir. Uzungöl Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde toplam 59 adet hayvan ve 250 adet kuş türü tespit edilmiştir. Yörede turizm ve hizmetler sektöründe iş olanakları mevcuttur. Beldenin en önemli ekonomik faaliyetlerinden biri turizmdir ve son yıllarda da tesis ve sürkülasyon anlamında artış göstermektedir.

Uzungöl eşsiz doğası ile turistlerin ilgisini çeken Türkiye’deki en önemli turizm merkezlerinden biridir. Şehrin karmaşasından uzak, huzur verici yeşilliği ile adeta bir cennettir. Turumuzun ilk güzergâhı lezzetli ikramlıklar tadabileceğiniz Alibaba tesislerinde mola veriyoruz.

Hemen ardından Birinci Kalite çelikten üretilen özel Sürmene bıçaklarını satış reyon’unu ziyaret ediyoruz. Uzungöl’e vardığımızda gölün 200 m ilerisinde bulunan yapay şelalelerde manzarayı ölümsüzleştirmek için mola veriyoruz.

Öğlen yemeğini Migron restorantta yedikten sonra serbest zaman vererek sizi Uzungölle baş başa bırakıyoruz.

Dönüş yolunda tarihi yapısıyla benzersiz kiremitli köprüde mola verdikten sonra turumuzu Trabzon’da sonlandırıyoruz

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ulaşım
Acenta Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası
Çevre Gezileri
İlk Gün Sabah Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemeği ve İçecekler
Ekstra Turlar

Güzergah

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Eğlence
Doğa ve Spor
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Tur Konumu

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Rafik Turizm Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

600 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
600 ₺
0 Yorum